Demo Day Point One na ČZU

Dne 29. 6. 2016 proběhl v Kruhové hale České zemědělské univerzity v Praze DEMO DAY Point One - prezentace projektů inkubovaných v podnikatelském inkubátoru ČZU.

O hodnotné ceny, které věnovaly společnosti Chefparade, Chefstarter, Stavitelství Řehoř a J&T Ventures, se utkaly týmy z Point One, které hodnotila odborná komise ve složení: Jana Vohralíková (kvestorka ČZU), Tomáš Šubrt (prorektor ČZU), Petr Řehoř (majitel společnosti Stavitelství Řehoř a kancléř Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara Jeruzalémského a rytíř Řádu sv. Silvestra), Martin Kešner (zakladatel Vodafone Nápad roku a Investiční manažer J&T Ventures), Petr Kříž (vedoucí Mergers and acquisitions EY).

Celkem deset majitelů projektů před komisí a diváky prezentovalo svůj podnikatelský nápad. Převažovaly zejména IT a potravinově orientované služby a produkty.

Mezi oceněnými se nakonec umístil projekt Daniela Všetečky Palíto. „Mým cílem je rozvíjet svou značku zaměřenou na pěstování extrémně pálivých chilli papriček, jejich následné zpracování do chilli omáček a ostatních chilli produktů. Vše s nejvyšším důrazem na kvalitu a ruční práci.“, tvrdí výherce 10 000 Kč o svém projektu. Dalším výhercem se stala Jana Půlpánová s projektem Japů, což je nově založená firma, která se věnuje zdravému rychlému občerstvení. „Chceme, aby bylo snadné jíst zdravě a z lokálních surovin. Jídla Japů, která vyrábíme, jsou alternativou k pizze, obloženému pečivu, sladkému pečivu, zákuskům apod.“ (Jana Půlpánová). Poslední cenu komise získal Michal Pitlík s projektem zabývající se návrhem, tvorbou, zabezpečením, provozem a rozvojem internetových stránek pro malé a střední firmy – Mrkev.cz. Cenu diváků získala Miriam Zajícová, která se zabývá vytvořením svatební agentury zaměřující se na církevní svatby.

Komise celkově hodnotila akci pozitivně. Slovy člena komise Petra Kříže (EY) „opravdu to bylo zajímavé, viděl jsem pár podobných akcí a uvědomil jsem si u vás, že jste odborná škola a že to je pro podobné akce výhoda, protože vaši studenti, místo vytvářeni dalších a dalších aplikací tak jako všichni ostatní, mají chuť podnikat i v oborech spojených v nejširším slova smyslu se zemědělstvím.“

Po oficiálním vyhlášení výsledků bylo možné se občerstvit vínem ČZU ze školních mělnických vinic a detailně pohovořit s představiteli inkubovaných projektů na závěrečném networkingu. Celé akce se zúčastnilo více jak 100 návštěvníků, a to jak z akademické sféry, tak z té komerční.