University Startup Contest

University Startup Contest

Ve středu 29.4.2015 od 16:30 se v budově České spořitelny v Rytířské ulici v Praze utkali mezi sebou mladí podnikatelé ze tří pražských univerzitních podnikatelských inkubátorů. Celkem šest začínajících firem představilo své projekty a ti nejlepší získali cenu odborné komise a cenu veřejnosti.
Soutěže University Startup Contest (vol. 1) se zúčastnily podnikatelské inkubátory Point One z ČZU, InovaJET z ČVUT a xPort z VŠE. Večer zahájil velmi úspěšný projekt Koala Phone, který umožňuje používání mobilního telefonu lidem s horším zrakem.
Šest týmů prezentovalo své projekty před odbornou porotou. V té zasedal Jana Sekerka z Microsoftu, Andrej Kiska z Credo Ventures, Tomáš Hanáček z České spořitelny a Viktor Kustein z GrowJOB Institutu. Každý tým bude měl celkem 5 minut na základní představení svého podnikání a 10 minut na zodpovězení dotazů komise. Rozhodujícím kritériem bylo mimo jiné realizovatelnost projektu, business model a inovativní přínos.
Po soutěžních prezentacích seznámil publikum se svým příběhem Babak Mahdian, jehož Imagemetry s.r.o. začínala před několika lety také v inkubátoru, a dnes slaví se svým unikátním softwarem na rozpoznávání manipulace s fotografiemi úspěchy nejen u nás, ale i v USA.
Po diváckém hlasování a poradě poroty byl vyhlášen vítěz, kterým se za obě kategorie stala firma Jukees se svým virtuálním jukeboxem. Firma obdržela dárkový balíček od firmy Microsoft, školení od H1, lahev slivovice a rozhovor pro časopis Studenta.cz.
Na akci dorazilo přes 80 účastníků z řad lidí, kteří se podpoře podnikání dlouhodobě věnují, potenciálních nových podnikatelů, studentů a absolventů vysokých škol. Akci podporují Česká spořitelna, Microsoft, H1, Studenta a Vodafone Nápad roku.