6. zasedání Rady pro komercializaci

Dne 30. 5. 2019 se uskutečnilo 6. setkání Rady pro komercializaci v rámci projektu TAČR GAMA, který na České zemědělské univerzitě v Praze spadá pod Centrum inovací a transferu technologií. Cílem zasedání byla revize posledních 2 projektů GAMA, jejichž realizace začala v lednu 2018, a následně neformální setkání a diskuze na téma transferu technologií mezi univerzitní a komerční sférou. Předseda Rady pro komercializace, prof. Ing. Václav Hejnák, Ph.D., nejprve všechny účastníky přivítal a následně přednesl shrnutí celého projektu GAMA, který se chýlí ke svému konci. Následně dostal prostor pro prezentaci svého projektu „Využití stresových testů a stimulace osiva máku jarního a řepky ozimé pro výrazné zlepšení kvality osiva a kompletnosti porostu“ Ing. Pavel Cihlář, Ph.D. z FAPPZ a po něm svůj projekt „Pulzní elektrický ohřívač“ představil prof. Ing. Dr. Ing. František Kumhála z Technické fakulty. U obou projektů Rada pro komercializaci jednoznačně schválila pokračování do další fáze. Závěr setkání se nesl v duchu neformální diskuze a příjemné konverzace. V současné chvíli je podána Centrem inovací a transferu technologií žádost do programu GAMA 2 s názvem „Aktivity typu proof-of-concept 2 na ČZU v Praze” s rozpočtem 15 476 000 Kč, datum zahájení projektu bylo stanoveno na leden 2020 a datum jeho ukončení na prosinec 2022. Vyhlášení výsledků veřejné soutěže je stanoveno nejpozději do 30. 9. 2019.