Založení spin-off společnosti ProLab Engineering

Za spolupráce s OTT se podařilo zástupcům Technické fakulty založit spin-off společnost ProLab Engineering ©, která nabízí unikátní autonomní zařízení, bezpilotní letecká nebo pozemní vozidla (UAV nebo UGV), která lze upravit podle přesných potřeb zákazníka.

Nabízená zařízení jsou doplněna o kontrolní systémy s možností přizpůsobení dat do uživatelsky přívětivých systémů podle konkrétních požadavků zákazníka. Návrh a výroba systémů UAV nebo UGV vybavených vhodnými typy detekčního vybavení přizpůsobeného pro speciální podmínky nasazení jsou nedílnou součástí poskytovaných služeb od společnosti ProLab Engineering ©. Nabízené komplexní zařízení s ovládacím softwarem pracuje nezávisle na cizích systémech bez ukládání nebo ukládání dat mimo domácí zabezpečenou síť a používá pouze certifikované komponenty vyrobené mimo Čínu.

Společnost má velký potenciál na světových trzích a my jí za celé OTT přejeme spoustu úspěchů do příštích let a jsme zároveň pyšní, že jsme se mohli podílet a být nápomocni při jejím vzniku.