Představení nové verze směrnice “Správa duševního vlastnictví na České zemědělské univerzitě v Praze

V rámci grantového projektu HR Award uvede tým CITT v lednu 2022 novou směrnici týkající se správy duševního vlastnictví na ČZU. Nahradí tak stávající dokument z r. 2014 a značně zjednoduší proces hlášení vytvořeného duševního vlastnictví. Významným zlepšením by měl být i nový intuitivnější elektronický formulář, skrze který budou původci své technické řešení (inovaci) ohlašovat. Mezi další výhody nové směrnice patří i možnost hlásit autorská díla v podobě softwarových programů, což zajisté ocení jejich tvůrci. Nový dokument bude též terminologicky zpřesněn a v neposlední řadě zajistí jasné a férové rozdělení výnosů z komercializace duševního vlastnictví.

Významným přínosem revidovaného dokumentu by mělo být intenzivnější zapojení Centra inovací a transferu technologií do procesu aplikovaného výzkumu již v jeho počátcích. Tímto způsobem může být vědcům poskytnuto poradenství, které zajistí nejen efektivní ochranu vznikajícího technického řešení, ale může i nasměrovat bádání vědců směrem, který se bude shodovat s reálnou poptávkou trhu a zvýšit tak možnost reálného uplatnění technického řešení ve společnosti.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.