11. Licenční rada

Dne 4.6. od 13:00 zasedala virtuálně Licenční rada, pro kterou toto bylo již 11. zasedáním. Na programu bylo posouzení a případné schválení žádosti o finanční prostředky pro pana prof. Dr. Ing. Františka Kumhálu z Technické fakulty, v jehož zájmu je podání patentové přihlášky na ochranu funkčního vzorku tak zvaného „Pulzního elektrického ohřívače“ - Pulse Electric Field. Tento přístroj za využití nejmodernější technologie má posloužit ke zpracování potravy za nízkých teplot, díky čemuž dojde k zachování vysoké nutriční hodnoty pokrmů, ale taktéž i ke snadnějšímu zpracování živin a vitamínů v potravě. Tato inovace má široký tržní potenciál, kde v zájmu Centra inovací a transferu technologie jsou dva sektory: výrobní technologie pro potravinářské firmy a výroba malých elektrospotřebičů („zdravých mikrovlnek“). Z vývojového hlediska je možnost dalšího posunu této technologie směrem k procesnímu zpracování potravin.

Licenční rada hlasováním rozhodla o schválení žádosti pana profesora o finanční prostředky k patentové ochraně ve výši 40.000 CZK, kde zbylých 60 % je zajištěno samofinancování Technické fakulty, a taktéž podpořila podání mezinárodní přihlášky PCT (Patent Cooperation Treaty) na tuto technologii. Další zasedání je plánováno na říjen roku 2020. 

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.