12. Licenční rada

Ve středu 16. prosince 2020 proběhla on-line 12. Licenční rada, jejíž průběh byl zaměřen především na shrnutí již proběhlých aktivit Centra inovací a transferu technologií a nastínění budoucích plánovaných činností.

Hlavním cílem je podpora projektů, které vytváří hodnoty české společnosti a reagují na aktuální otázky a výzvy celé společnosti. Díky tomuto byl na ČZU mezi léty 2013 až 2019 nastaven systém transferu technologií, systém ochrany duševního vlastnictví a v tomto ohledu i poradenství. Cílovou skupinu tvoří především vědečtí pracovníci, pedagogové a doktorandi.

S nastavenými systémy je naše centrum připraveno v dalších letech spravovat duševní vlastnictví ČZU tj., posuzovat jeho komerční potenciál, evidovat a rozvíjet jej a komercializovat v různých formách – licence, zakázkový výzkum, spi-off aj.

Mezi plánované aktivity pro rok 2021 + patří:

  • Nastavení inkubačního proces pro spin-off ČZU
  • Podpora smluvního výzkumu a jeho rozvoj
  • Komercializační záměry
  • Aktivní a efektivní komunikace s vědeckými pracovníky
  • Vyhledávání nových výzev

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.