Aktuality CITT

Představení nové verze směrnice “Správa duševního vlastnictví na České zemědělské univerzitě v Praze

V rámci grantového projektu HR Award uvede tým CITT v lednu 2022 novou směrnici týkající se správy duševního vlastnictví na ČZU.

Strategie pro rozvoj mezisektorové spolupráce, řízení procesů transferu technologií z výzkumného prostředí do praxe na ČZU a nakládání s duševním vlastnictvím

CITT připravuje v rámci grantového projektu HR Award strategický dokument, který by měl stimulovat spolupráci mezi naší univerzitou a privátním sektorem.

Nová směrnice k zakládání spin-off společností na ČZU

Centrum inovací a transferu technologií (CITT) představí novou směrnici, která provede zájemce procesem zakládání spin-off společností na ČZU. 

12. Licenční rada

Ve středu 16. prosince 2020 proběhla on-line 12. Licenční rada, jejíž průběh byl zaměřen především na shrnutí již proběhlých aktivit Centra inovací a transferu technologií a nastínění budoucích plánovaných činností.

8. zasedání Rady pro komercializaci ČZU

Dne 25.11. 2020 od 12:30 proběhlo (obligátně) online formou prostřednictvím MS Teams 8. zasedání Rady pro komercializaci ČZU. Hlavním úkolem byl výběr projektů do 2. výzvy programu GAMA 2.

Výzva č. 4 na Pražský voucher na inovační projekty

Magistrát Hlavního města Prahy vyhlásil již 4. výzvu v pořadí na projekt „Pražský voucher na inovační projekty“.

11. Licenční rada

Dne 4.6. od 13:00 zasedala virtuálně Licenční rada. Na programu bylo posouzení a případné schválení žádosti o finanční prostředky pro pana prof. Dr. Ing. Františka Kumhálu.

7. zasedání Rady pro komercializaci ČZU

7. zasedání Rady pro komercializaci ČZU probíhalo formou aplikace ZOOM dne 21.4.2020 od 13:00.

Speciální výzva GAMA COVID

Začátkem dubna Technologická agentura ČR vyhlásila speciální výzvu GAMA COVID, která reflektovala problematiku epidemie onemocnění Covid-19.

6. zasedání Rady pro komercializaci

Dne 30. 5. 2019 se uskutečnilo 6. setkání Rady pro komercializaci v rámci projektu TAČR GAMA, který na České zemědělské univerzitě v Praze spadá pod Centrum inovací a transferu technologií.

Pražské vouchery – II. výzva

Dne 27.2. 2019 proběhl na ČZU informační seminář k II.  výzvě OP PPR Pražský voucher 

Rozhovor s prof. Ing. Bc. Jaroslavem Holušou, Ph.D.

Rozhovor s prof. Ing. Bc. Jaroslavem Holušou, Ph.D.na téma Sázecí adaptér pro obnovu lesa v oblastech s nedostatkem srážek.

Festival vědy 2018 - vědecko-technická laboratoř na Kulaťáku

Centrum inovací a transferu technologií ČZU se účastnilo další zajímavé akce, která má za cíl zpopularizovat vědu a přinést jí blíže k veřejnosti. Ve středu 5. září se dejvický Kulaťák proměnil v jednu velkou věděckou laboratoř...

Země živitelka a CITT

Tradiční veletrh Země živitelka se uskutečnil od 23. do 28. srpna na Výstavišti v Českých Budějovicích z ČZU se zde prezentovala interaktivním dřevěným stánkem.

 

CITT na Veletrhu vědy

Ve dnech 7. - 9. června 2018 se na výstavišti PVA EXPO Praha v Letňanech konal čtvrtý ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR.

„Šťastná náhoda znamená uvědomit si, co vidíme.“ Rozhovor s doc. Ing. Pavlem Kloučkem, Ph.D.

Doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D. je vedoucím Katedry kvality zemědělských produktů Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů a zároveň jeden z jednatelů první a prozatím jediné spin-off firmy ČZU Terpenix s.r.o., která mimo jiné provozuje web osetreno.cz. Poslední dobou se o něm hovoří se spojení s projektem ZEMBAG, který uspěl v crowdfundingové kampani na Hithitu a získal zájem širší veřejnosti i médií.

 

SpinOffer – univerzitní crowdfunding na ČZU

Program TAČR GAMA v podzimním třetím kole výzvy rozdal poslední objem finančních prostředků, které byly k dispozici.

Informační seminář k výzvě OP PPR - Pražský voucher na inovační projekty

Informační seminář k výzvě OP PPR - Pražský voucher na inovační projekty se uskuteční dne 4. 4. od 14h

Rozhovor s doc. Ing. Martinem Böhmem, Ph.D.

Dalším projektem, který spadá pod stále více diskutované aktivity proof-of-concept, koordinované Centrem inovací a transferu technologií ČZU, je projekt týmu Fakulty lesnické a dřevařské s názvem „Vývoj kompozitního materiálu na bázi dřeva s transparentní vrstvou, optickými vlákny a iluminací“ v rámci OP PPRR. Mentorem projektu je doc. Ing. Martin Böhm, Ph.D.

Podání grantového projektu Realizace proof-of-concept aktivit na ČZU na podporu transferu technologií a znalostí do praxe

Dne 31. 1. 2018 byl podán grantový projekt s názvem Realizace proof-of-concept aktivit ČZU na podporu transferu technologií a znalostí do praxe

Vyhlášení výsledků 3. výzvy projektu GAMA TAČR

Setkání Rady pro komercializaci, které se uskutečnilo 14. 11. 2017, mělo za cíl rozhodnout o přidělení finančních prostředků pro projekty přihlášené do 3. výzvy projektu GAMA TAČR.

Vyhlášení 3. výzvy podání projektů do programu GAMA

Dne 13. října 2017 byla ukončena 3. výzva programu GAMA. Celkem bylo podáno 6 projektů

Rozhovor s panem RNDr. Oldřichem Vackem o jeho projektu s názvem „Vertikální zahrady“

V letošním roce se Centrum inovací a transferu technologií na ČZU podařilo získat několik významných projektů na podporu transferu technologií a znalostí.

Vyhlášení výsledků 2. výzvy projektu GAMA TAČR

Setkání Rady pro komercializaci, které se uskutečnilo 18. 5. 2017, mělo za cíl rozhodnout o přidělení finančních prostředků pro projekty přihlášené do 2. výzvy projektu GAMA TAČR